Megdöbbentő: a világ egyik legismertebb sztársportolója azt állítja, hogy megmérgezték
A 24-szeres Grand Slam-győztes Novak Djokovics szerint 2022-ben politikai okokból utasították ki Ausztráliából.
A férfiaknál a spanyol Carlos Alcaraz, a nőknél a kanadai Leylah Fernandez és a brit Emma Raducanu van ott a legjobb nyolc között az év utolsó Grand Slam tornáján.
Szombaton beszámoltunk arról, hogy Carlos Alcaraz hatalmas meccsen, egy 6-0-ra elvesztetett negyedik szett után a döntő játszmában élete eddigi legőrületesebb teniszét nyújtva győzte le a világranglista harmadik helyezettjét, Stefanos Tsitsipast.
Elég jól mutatja egyrészt Alcaraz tehetéségének mértékét, másrészt az idei US Open első hetének meglepetéseinek mennyiségét a férfi táblán, hogy a 18 éves spanyol a tegnap esti nyolcaddöntőjén már kimondottan esélyesnek számított a német Gojowczyk ellen.
Ám az esélyesség az idei US Openen inkább vereséget ígért eddig, mintsem győzelmet. A kiemeltek több mint fele elvérzett az első két fordulóban. A legjobb tizenhat közé mindössze kilencük jutott el. Az első negyeddöntős például a selejtezőből induló Botic van de Zandschulp lett, aki több meccset nyert ezen a US Openen a főtáblán, mint korábban életében ATP-versenyeken összesen.
Alcaraz is kétszer került szetthátrányba Gojowczyk ellen, kifejezetten szenvedett a német alacsony labdáival. De a harmadik szett után mindössze két játékot veszített, az ötödikben egy 6-0-val zárta le a meccset.
Ezzel Carlos Alcaraz lett a legfiatalabb férfi negyeddöntős a US Openen, mióta az valóban egy nyílt teniszbajnokság, azaz profik és külföldiek is korlátozás nélkül részt vehetnek rajta.
Alcaraznál is keményebb két napon van túl kortársa, a kanadai Leylah Fernandez. Bár nem tíz szetten, csak a nőknél két meccsen szintén maximális haton, de még félelmetesebb ellenfelekkel szemben. Előbb az elmúlt hat keménypályás Grand Slamből négyet megnyerő Naomi Osakát búcsúztatta, meccslabdáról fordítva, majd a negyeddöntőért a 2016-os bajnok Angelique Kerbert.
A címvédő, nemrég olimpiai lángot gyújtó Osaka elleni győzelmet követően Fernandez egy tizennyolc éves tökéletes értetlenségével, fogadta az interjú-kérdést: mikor kezdett el hinni abban, hogy nyerhet?
„Az elejétől tudtam.” És egy kis kacaj. A hit és a tudás közötti különbség összességében felbecsülhetetlen. Egy tenisz meccsen győzelmet ér.
Kerber ellen is szetthátrányból kellett fordítania Fernandeznek, a második játszmában három pontra volt a kieséstől. Hatalmas meccsel zárta 18. életévét.
A Wimbledonban berobbanó, szintén 18 éves Raducanu a selejtezőből indult neki a US Opennek. A főtábla negyedik fordulójáig, azaz a legjobb tizenhatig nem bukott szettet, szorosat is alig játszott. Magyar idő szerint ma esti meccse elején érződött rajta, hogy a tét egy Grand Slam negyeddöntő, az első két gémet elvesztette. De innentől ellenfele, Shelby Rogers, aki a wimbeldoni bajnok, világelső Ashleigh Bartyt búcsúztatta az előző fordulóban, a pályát alig találta el. Raducanu simán jutott a legjobb nyolc közé.
Ahol az olimpiai bajnok Belinda Benciccsel találkozik. Egy olyan valakivel, aki szintén 18 évesen robbant be, és az első nagy címét 6 év elteltével, az idei olimpián nyerte.
Alcaraz szívét és gyorsaságát, Fernandez öntudatát és Raducanu játékintelligenciáját, végtelen természetességét elnézve nekik aligha kell ennyit várni. Jogosan mosolyogták végig mindhárman a US Open első hetét.
Nyitókép: Emma Raducanu fogad. Forrás: TIMOTHY A. CLARY / AFP